Лудогорец пребори Черно море след четири гола в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

10-03-2018, 19:16

Лудогорец победи с 3:1 Черно море като домакин в мач от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Шампионите отбелязаха два ранни гола, а крайният резултат беше оформен до почивката.

Срещата на "Лудогорец Арена" започна много активно за домакините, като още в 4-та минута Мисиджан беше изведен отляво, но опитът му за центриране в наказателното поле беше блокиран от Зехиров. В 8-та минута обаче Кешеру получи топката в наказателното поле, румънецът върна към Анисе, който не нанесе добър удар, но кълбото стигна до Вандерсон, който от малък ъгъл успя да преодолее Макенджиев за 1:0.

Едва отърсил се от първия гол, Черно море получи и втори в 14-та минута, когато Мисиджан намери Марселиньо непокрит в малкото наказателно поле и бразилецът нямаше как да сбърка от метър разстояние.

в 20-та минута Черно море беше ощетен от главния съдия Никола Попов, след като Ндонгала получи добър пас на скорост вдясно на наказателното поле, но беше съборен от Натанел, като в първия момент изглеждаше, че защитникът е играл с топката, но повторенията показаха обратното и това трябваше да бъде 11-метров наказателен удар за гостите.

Постепенно варненци успяваха да задържат повече топката и това даде резултат в 32-та минута, когато Кононго центрира перфектно отляво, намирайки Дани Кики на далечната греда. Там полузащитникът успя да излъже Натанел и да отбележи с хубав удар в далечния ъгъл на Броун.

Радостта на гостите трая точно десет минути, след като в 42-та Кешеру отправи удар, избит от Макенджиев точно в краката на Мисиджан и нападателят на "зелените" оформи крайния резултат в срещата.

След почивката най-добрата възможност бе пред Лудогрец в 65-та минута, когато Вандерсон получи топката сам срещу вратаря, но Макенджиев излезе разчетено и скъси ъгъла пред бразилеца, с което го затрудни максимално и спаси вратата си от нов гол.

В 79-та влезлият като резерва Яцек Горалски комбинира на двойно с Якоб Швиерчок, но ударът на халфа мина встрани от целта. Минута по-късно Фенуш стреля опасно по посока на Хорхе Броун, но стражът боксира сигурно. В самия крайМисиджан намери Горалски, който нахлуваше в наказателното поле, но полякът отново се отчете с неточен изстрел.

Така Лудогорец покачи серията си от победи в първенството на седем поредни, а авансът им пред ЦСКА стана шест точки преди "армейците" да изиграят своя мач от кръга срещу Пирин. Черно море пък остава с 27 пункта на деветото място - на точка от седмия Локомотив (Пловдив).